8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

//8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 Mart mücadelenin, yan yana, insanca çalışıp hakça paylaşmak isteyen kadın emekçilerin tarihidir.

2020 yılında yaşadığımız tüm zorlukların yanında pandemiyle birlikte aile içi şiddet artmış neredeyse her gün kadınlar erkekler tarafından çoğunlukla evlerinde öldürülmüşlerdir.

Kadın cinayeti, erkek şiddeti ve cinsel tacizin her geçen gün/yıl artarak devam ettiği görülmektedir. Son bir yılın verilerine göre 300 kadın cinayeti işlenmiş, 171 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulunmuştur. Öldürülen 300 kadının 182’sinin neden öldürüldüğü tespit edilememiştir. Cinayetlerin 22’si ekonomik, 96’sı boşanmak istemek, barışmayı reddetmek, evlenmeyi reddetmek, ilişkiyi reddetmek gibi sebeplerle yani kadınlar kendi hayatlarına dair karar vermek isterken öldürülmüşlerdir.

Veriler birer rakam değil ya da bir gazetenin bir magazin programının 3. Sayfa haberleri değil. Onlar hayat, onlar yaşam, Sen, Ben, O yani Biziz.

Birey olmanın erdemiyle şiddete dur demek için, Kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması için, eşit özgür ve korkusuzca bir yaşam mücadelesinde Biz de Varız  diyoruz.

Aile İçi Şiddete Hayır diyoruz.

Kadına Şiddete Hayır diyoruz.

4A ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİ SAN. A.Ş bir sosyal sorumluluk projesi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle, farkındalık yaratmak için Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı” projesini destekliyoruz.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu hakkında; 

https://tkdf.org.tr/hakkimizda

https://tkdf.org.tr/faaliyetler

https://tkdf.org.tr/hizmetler/acil-yardim-hatti

Toplumsal yaşamın her alanında eşitlikçi, özgürlükçü, daha adil ve daha mutlu bir dünyanın hayalini kurmayı unutmadan 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’nü KUTLUYORUZ.

2021-03-08T08:18:36+03:00